Spotykamy się 23-25 marca 2022 r.!!! 🔥📣🔥📣  

Organizator:

Strefa startupów medycznych

Podziel się

Strefa startupów medycznych – to nowa inicjatywa towarzysząca targom SALMED. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni wystawienniczej zostaną zaprezentowane najbardziej obiecujące startupy wspierające na wielu obszarach rozwój współczesnej medycyny. W programie targów znajdzie się również dedykowane temu tematowi seminarium. Projekt powstaje we współpracy z Polską Federacją Szpitali.

Rynek startupów medycznych jest jednym z bardziej obiecujących sektorów dla rozwoju polskiej myśli technologicznej. Innowacyjne rozwiązania z tej branży odnoszą sukcesy nie tylko w kraju, ale i na świecie. Do prawidłowego funkcjonowania startupów medycznych niezbędna jest optymalna i skuteczna współpraca z rynkiem medycznym – rozumianym jako instytucje rządowe, personel medyczny, środowisko biznesu, oraz – co najważniejsze – pacjenci. Targi SALMED łącząc naukę i biznes,  stanowią platformę współpracy pomiędzy tymi poszczególnymi podmiotami.

 

Startupy cieszą się dużym zainteresowaniem placówek medycznych stawiających na nowoczesność. Dla twórców przełomowych, innowacyjnych rozwiązań szpitale to dobry rynek docelowy i przede wszystkim to rynek świadomy konieczności poniesienia inwestycji w celu generowania późniejszych zysków. Na polskim rynku startupów medycznych widać podobną tendencję jak w innych krajach czyli podjęte wyzwanie rozwoju „digital health”. Takie m.in. startupy zostaną zaprezentowane na targach SALMED w specjalnie wydzielonej strefie.

Szpitalnictwo, może pochwalić się licznymi nowoczesnymi rozwiązaniami, zarówno technicznymi, jak i organizacyjnymi. To właśnie nauki medyczne i nauki o zdrowiu w połączeniu z postępowymi technologiami oraz efektywnym zarządzaniem są źródłem postępu.  Na targach SALMED zostaną pokazane nie tylko projekty z dyscyplin typowo medycznych, ale przede wszystkim – projekty interdyscyplinarne, łączące za pomocą technik informatycznych rozwiązania organizacyjne, zarządcze, technologiczne z procedurami diagnostycznymi, leczniczymi czy prognostycznymi.  W strefie startupów zaprezentują swoje rozwiązania liderzy innowacji w ochronie zdrowia.

Planowane startupy najbliższej edycji SALMED 

Startupy branży medycznej - ekspozycja specjalna

Medidesk

Medidesk

Profesjonalne narzędzie monitoringu oraz analityki połączeń telefonicznych, wskaźników biznesowych i kanałów marketingowych oraz społecznościowych.

Geneme

Proste i szybkie badania genetyczne

Badania genetyczne na wyciągnięcie ręki w oparciu o indywidualny profil genetyczny.

Incision Group B.V.

Incision Academy

Nowoczesna platforma edukacyjna dla studentów, stażystów, rezydentów i lekarzy, którzy rozpoczynają pracę w zawodzie w specjalizacjach zabiegowych.

Addictions.ai

Helping Hand powered by addictions.ai

Aplikacja, która pozwala użytkownikom budować własną sieć wsparcia i aktywować ją w razie potrzeby.

IC Solutions

Platforma digitalizacji danych IC Pen

Platforma digitalizacji danych, która może zbierać dane nanoszone przez różne interfejsy – dokumenty wypełniane długopisem cyfrowym na papierze, stylusem na tablecie lub podpisane na urządzeniu typu Wacom.

medVC.eu

medVC telemedicine, 3D, e-learning

Rozwiązaniem audio-wideo do zdalnej współpracy medycznej. Umożliwia transmisje na żywo, 3D operacji z interaktywną komunikacją.

3Clicks

Aplikacje mobilne dla lekarzy 3Clicks

Aplikacje mobilne dla lekarzy wspierające proces diagnostyczny i terapeutyczny. Stanowią odpowiedź na potrzeby środowiska lekarskiego.

RemmedVR

RemmedVR – telemedyczna platforma usług rehabilitacyjnych i diagnostycznych w VR

Głównym zastosowaniem platformy telemedycznej jest terapia niedowidzenia i zeza.

SensDx

Flu SensDx

Flu SensDx Jest to cyfrowa platforma diagnostyczna do wykrywania wszystkich serotypów wirusa grypy w bezbolesnym wymazie z gardła, w skład której wchodzą: zestaw 10 jednorazowych testów wraz z probówkami, wymazówkami i roztworem buforowym, urządzenie do odczytania wyniku MOBI SensDx oraz SensDxApp - aplikacja obsługująca urządzenie MOBI na Twoim komputerze. Flu SensDx to szybki, precyzyjny i ultraczuły test diagnostyczny oparty na innowacyjnej technologii do wykrywania patogenów w próbce wymazu. Nasz test jako jedyny na rynku umożliwia wykrycie obecności wirusa grypy A i B nawet na bardzo wczesnym etapie infekcji w zaledwie 5 minut! Na podstawie badań klinicznych oraz eksperymentów medycznych oznaczono czułość testu Flu SensDx na poziomie 93%, a swoistość na poziomie 98%. Dzięki temu nasz test porównywany jest do metody referencyjnej RT-PCR.

GlucoActive

GlucoStation

Stacjonarne urządzenie dające wyniki równe gleukometrom paskowym. Mierzy poziom glukozy we krwi w kilka sekund, po przyłożeniu przedramienia do urządzenia.

Aurero

Aurero

Kompleksowe oprogramowanie dla nowoczesnej placówki medycznej. Elektroniczna dokumentacja medyczna dla lekarzy.

Zgłoś się bezpłatnie do Strefy startupów!

Monika Hojan
Monika Hojan