KUKA liderem na rynku robotyki medycznej

Robot przemysłowy KUKA LBR Med jest pierwszym na świecie komponentem robotycznym certyfikowanym do integracji z produktem medycznym.

Certyfikat według „Schematu IECEE – CB”

Certyfikat został przyznany według uznanego międzynarodowo „Wzoru IECEE – CB” – postępowania, które potwierdza zgodność z określonymi normami bezpieczeństwa i jakości. Inaczej niż zazwyczaj w przypadku robotów przemysłowych, dyrektywa maszynowa nie stosuje się do produktów medycznych.

Aby otrzymać certyfikat testu CB, zdatny do użytku w przemyśle lekki robot LBR iiwa musiał zostać dostosowany do potrzeb medycyny i przejść testy wymagane przez międzynarodowe normy IEC 60601-1 oraz IEC 62304. Obejmowały one szeroki zakres prób sprzętu i oprogramowania obu wariantów lekkiego robota o obciążeniu 7 i 14 kg. Po pierwsze, sprawdzono międzynarodowe standardy wymogów bezpieczeństwa medycznych urządzeń elektrycznych. Po drugie, skontrolowano i zatwierdzono procesy w cyklu życiowym rozwoju oprogramowania medycznego. Obie próby zostały odebrane przez akredytowanego weryfikatora.

kuka.jpg

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact